eNota – łatwy i szybki rachunek viaTOLL

Coraz więcej firm i systemów decyduje się wprowadzić internetowe rachunki, z których korzystać można całodobowo i które sprawdzać można przez internet, z każdego miejsca świata i w każdym momencie. Zwykle przychodzą one na adres e-mailowy lub też są dostępne w systemie komputerowym, do którego klient ma dostęp po zalogowaniu. Taki rachunek można wydrukować samemu w domu lub po prostu ściągnąć i zachować w folderze, bez konieczności marnowania papieru. Także system viaTOLL wprowadził eNotę, czyli internetową wersję noty obciążeniowej. Zawiera ona dokładnie te same dane, co tradycyjna, jednak nie jest drukowana i nie przychodzi pocztą, a znajduje się w systemie komputerowym viaTOLL. Z e-noty korzystać mogą wszyscy – zarówno użytkownicy konta przedpłaconego, jak i tego z odroczoną płatnością.

Dlaczego warto skorzystać z eNoty?

Oprócz możliwości przejrzenia eNoty całodobowo i codziennie, zapewnia ona także szereg innych korzyści, które warto poznać. Elektroniczne rachunki to nowy trend, który gwarantuje szybki i stały dostęp do informacji o swoich płatnościach.

Po pierwsze, otrzymywana jest ona wcześniej i szybciej niż wersja tradycyjna, na którą czekać trzeba dłużej ze względu na konieczność nadania i pokonania drogi pocztą. Co więcej, można mieć pewność, że nie trafi ona do kogoś innego i nie zaginie, co zdarzyć się może podczas wysłania tradycyjnym listem. Zawsze dostępna będzie ona na stronie internetowej po zalogowaniu. Po drugie, jest to też wersja ekologiczna – nie ma konieczności drukowania eNoty, więc nie marnuje się papieru. Zapisać można ją na komputerze czy dysku przenośnym lub po prostu przeglądać w systemie.

Jak uzyskać dostęp do eNoty?

Aby móc korzystać z internetowego rachunku i móc sprawdzać notę obciążeniową w systemie, wystarczy założyć konto w zakładce eNota na stronie internetowej viaTOLL. Następnie konieczne jest podanie swojego adresu e-mail, na który przychodzić będą powiadomienia o wystawieniu elektronicznej noty w systemie. Dzięki temu zawsze będzie wiadomo, że już można zapoznać się z nową notą na stronie. Na początku, na podany adres e-mail, przyjdzie też link aktywacyjny. Z tego systemu korzystać może każdy zarejestrowany użytkownik, który podał swój adres mailowy. Co ważne, nie ma możliwości korzystania zarówno z noty papierowej, jak i elektronicznej – należy dokonać wyboru w zależności od preferencji.

Wybór eNoty jest całkowicie bezpłatny, nie trzeba dodatkowo dokonywać żadnych płatności. Także po zakończeniu umowy wszystkie noty będą dostępne na koncie jeszcze przez 60 dni. Ułatwia to możliwość ściągnięcia wszystkich not księgowych nawet po ustaniu umowy.

Czasami problemem może być brak świadomości co do zarejestrowanego adresu e-mail. Niektórzy zapominają, jaki adres e-mail został podany lub czy w ogóle zostało to zrobione. Warto wtedy skontaktować się z Telefonicznym Centrum Obsługi Klienta lub sprawdzić w panelu klienta. Także podczas wszelkich innych problemów z eNotą pracownicy Obsługi Klienta udzielą niezbędnych informacji i pomogą, np. podczas problemów z zalogowaniem czy odczytaniem noty.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *