Etapy przewozu auta przez dilera

Zakup nowego auta zawsze wiąże się z dużą radością, ponieważ zazwyczaj wybieramy samochód, który najbardziej nam odpowiada i spełnia nasze osobiste wymogi. Z dilerem samochodowym czy bez, jesteśmy w stanie przeprowadzić całą operację transportu samochodu bez żadnych problemów, mając jednak na uwadze kilka rad, które z pewnością zapewnią nam doskonałą organizację całego przedsięwzięcia. Trzeba mieć je na uwadze również w przypadku, gdy powierzamy sprowadzenie samochodu dilerowi samochodowemu, który z pewnością zna się na swojej pracy i nikt nie śmie podważać jego kompetencji, jednak te kilka wskazówek pozwolą mieć pewność, że samochód dotrze cały i w jednym kawałku, a zarówno strona kupująca, sprzedająca, oraz sam diler samochodowy będzie bardzo zadowolony z całej transakcji.

Współpraca z dilerem samochodowym

Diler samochodowy doskonale zna procedury sprowadzania aut zza granicy, i z pewnością nie będzie miał żadnych problemów również z naszym autem, dlatego nie znając się dokładnie na tym i nie posiadając wystarczających znajomości i umiejętności, również w prowadzeniu auta na bardzo długie dystanse, wybór usług dilera będzie świetnym pomysłem. Kiedy zawiązujemy umowę z dilerem, pierwszym etapem każdej takiej współpracy jest przeprowadzony wywiad, w którym dajemy tej osobie dokładne namiary oraz adres miejsca, z którego ma być dostarczony samochód, a także wszelkie jego parametry, które służą temu, by dobrać odpowiednich rozmiarów lawetę bądź ciężarówkę, która będzie musiała go pomieścić podczas podróży do kraju. Najłatwiej jest dilerowi zawsze dostarczać samochód z miejsca typowo zajmującego się sprzedażą czy wymianą aut, ponieważ do takich miejsc najłatwiej trafić, jednak prywatne adresy również wchodzą w grę, wystarczy tylko dogadać się z dilerem. Kiedy ma on już wszystkie potrzebne informacje dotyczące auta i jego parametrów oraz innych dodatkowych informacji, kontaktuje się wówczas z osobą lub instytucją, od której to auto ma odebrać. Uzgadnia się dokładną datę odbioru samochodu oraz dokończenia transakcji, dzięki czemu już na starcie wiemy dokładnie, kiedy możemy spodziewać się dostarczenia auta do kraju. Diler jedzie sam lub kogoś wysyła za kierownicą lawety oraz samochodu, za pomocą których nasze auto dostanie się na teren kraju. W zależności jak daleko po auto trzeba jechać, lub jakich środków transportu użyć, jest to zazwyczaj od tygodnia do dwóch.

Bezpieczeństwo podczas sprowadzania auta

Dbanie o bezpieczeństwo oraz całą podróż auta to nieodzowny element każdego przewozu, ponieważ w razie jakichkolwiek problemów, diler ponosi konsekwencje swoich działań i musi płacić odszkodowanie swojemu klientowi, jeżeli samochodowi cokolwiek stanie się podczas transportu. Trzecim już etapem, zaraz po dowiezieniu samochodu do właściciela który zlecił jego przywóz, jest z pewnością rozliczenie się dilera i zleceniodawcy, czyli po prostu zapłata dilerowi za jego usługę oraz bezpieczne dotarcie auta naszych snów do rąk własnych. Usługa dilera z pewnością jest warta swojej ceny, oraz naszego spokoju i bezpiecznie dowiezionego auta.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *