Wykonanie każdego zlecenia

Transport samochodowy to dzisiaj jedna z najważniejszych gałęzi całej polskiej gospodarki, co jest przede wszystkim zasługą doskonałego funkcjonowania naszych firm na międzynarodowym rynku spedycyjnym. Przedsiębiorstwa i korporacje międzynarodowe, operujące na rynkach brytyjskich, niemieckich czy duńskich, niesamowicie chętnie korzystają w kabotażu z pomocy polskich przedsiębiorstw transportowych. To między innymi pokłosie bardzo dużej zmiany technologicznej w naszych firmach, które zainwestowały w ostatnich latach bardzo mocno w sprzęt, czyli flotę samochodów. Dzisiaj są to nowoczesne ciężarówki, ale także specjalistyczne samochody, chociażby do przewozu zwierząt, żywności, farmaceutyków albo niebezpiecznych substancji.

Każde takie zlecenie wymaga nie tylko odpowiedniego sprzętu ze strony firmy, co już stawia w uprzywilejowanej sytuacji te przedsiębiorstwa, które mają najbogatsze zaplecze technologiczne oraz infrastrukturę. W transporcie, jak praktycznie każdym innym biznesie opartym na świadczeniu kluczowych usług dla firm trzecich – o zdobyciu zlecenie decyduje także doświadczenie. Świetne samochody zdolne do przewożenie zwierząt nie zapewnią konkretnego kontraktu kabotażowego, jeśli kierowcy i sama firma w przeszłości nie wykonywali z sukcesami przynajmniej kilku podobnych projektów.

Różnorodność realizowanych zleceń

To, że firmy spedycyjne są w stanie zrealizować prawie każde zamówienie, nie oznacza jednak, że będzie to tania umowa. Im bardziej specjalistyczny musi być sprzęt wykorzystany chociażby do załadunku i rozładunku konkretnego przewożonego dobra – tym więcej pieniędzy oczekiwać będzie w ramach negocjacji firma transportowa. Niekiedy do szybkiego i skutecznego zrealizowania polecenia w terminie wyznaczonym przez firmę trzecią, niezbędne jest zatrudnienie dwóch kierowców do jednego zadania. To naturalnie także koszty, które ostatecznie spadną na firmę zlecającą kabotaż czy dowolne inne zlecenie transportowe. Zdecydowanie się na transport samochodowy, w przeciwieństwie do kolejowego c zy nawet lotniczego albo morskiego, daje jednak o wiele szersze możliwości wybrania konkretnych parametrów jak czas i miejsce odbioru oraz dostawy. Samochody są w stanie odebrać i dostarczyć prawie wszystko i prawie wszędzie, podczas gdy kolej, a tym bardziej samoloty i statki, mają swoje konkretne ograniczenia logistyczne i organizacyjne.

Natychmiastowe wykonanie zadania

Samochody w firmie transportowej dostępne są od zaraz, podobnie jak kierowcy. Nie potrzeba więc załatwiania wszystkich formalności z wielkim wyprzedzeniem – nagłe wypadki i konieczność zrealizowania kluczowej biznesowej dostawy w priorytetowym tempie, także proszą szczególnie o zastosowanie transportu samochodowego. Naturalnie przy bardzo dużych odległościach, powyżej trzech tysięcy kilometrów, wskazane jest z logistycznego punktu widzenia rozpatrywania wykorzystania drogi lotniczej na większości z tych dystansów. Jeśli jednak sam transport produktu na lotnisko, a następnie z lotniska docelowe do miejsca odbioru przesyłki, wymaga zamówienia kolejnych samochodów transportowych, zdecydowanie się na całościowe zrealizowanie kabotażu w spedycji samochodowej wydaje się najbardziej uzasadnionym rozwiązaniem.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *